fot. PAP/Radek Pietruszka

MRPiPS rusza z kolejną edycją programu „Maluch plus”

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rusza z kolejną edycją programu „Maluch plus”. Ogłosiła to na konferencji prasowej w Milanówku minister rodziny Marlena Maląg. Resort chce przekazać wyniki konkursu na dofinansowanie z końcem tego roku i jak najszybciej rozpocząć inwestycje.

Wnioski o środki na utworzenie placówki opiekuńczej dla dzieci do 3 lat można będzie składać już od 7 września. Budżet rządowego programu to 450 mln zł.

W edycji na 2021 r. m.in. została zwiększona kwota dofinansowania jednego miejsca w placówce dla jednostek samorządu, gdzie jest już taka placówka, ale samorząd chce utworzyć kolejną.

– Dofinansowanie do tworzenia nowego miejsca dla jednostek samorządu terytorialnego, gdzie nie ma jeszcze żłobków, wynosi 33 tys. zł. Jeżeli chodzi o jednostki samorządu terytorialnego, w których są już żłobki, a będą powstawały kolejne, dofinansowanie do utworzenia nowego miejsca to 30 tys. zł. Jest to kwota wyższa, niż była w 2020 roku. Nie pozostało nic innego, jak poprosić o szeroką kampanię informacyjną na rzecz tego, abyśmy tworzyli coraz więcej miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat – wskazała szefowa resortu rodziny Marlena Maląg.

Minister dodała, że chodzi o danie rodzicom wyboru, by mogli zdecydować o powrocie do pracy lub o kontynuacji wychowania dzieci w domu.

W 2020 r., w ramach programu, ma powstać blisko 25 tys. miejsc opieki. Jednostki samorządu terytorialnego i podmioty prywatne zgłosiły zapotrzebowanie na dofinansowanie do tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat w wysokości blisko 336 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl