fot. PAP/Darek Delmanowicz

Min. Z. Ziobro zwrócił się do premiera o podjęcie działań wobec KE ws. odrzucenia wniosków polskich samorządów broniących tradycyjnych wartości

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego o podjęcie zdecydowanych działań wobec Komisji Europejskiej w sprawie odrzucenia wniosków polskich samorządów, które bronią tradycyjnych wartości i rodziny.

Chodzi o miasta, które przyjęły uchwały dotyczące „stref wolnych od LGBT” lub „praw rodzinnych”. We wtorek unijna komisarz ds. równości Helena Dalli poinformowała, że odrzucono wnioski lokalnych władz o środki na projekty w ramach unijnego programu „Partnerstwo miast”. [czytaj więcej]

To działanie bezzasadne i bezprawne – ocenił na konferencji w Nowej Dębie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Traktat Unii Europejskiej – jak zaznaczył – wyraźnie stanowi o obowiązku Komisji Europejskiej do poszanowania tożsamości narodowej poszczególnych państw.

– Zwróciłem się z prośbą do premiera, by podjął zdecydowane działania wobec Komisji Europejskiej, aby takie akty bezprawia nie były podejmowane z jej strony. Traktat Unii Europejskiej wyraźnie stanowi, że Komisja Europejska i wszelkie organy europejskie mają obowiązek szanować tożsamość narodową poszczególnych państw, zasadę równości samorządów i równości obywateli, których prawem jest swobodne kształtowanie własnych opinii, przekonań, poglądów. Nie mogą być one w żaden sposób cenzurowane i nie może być na nich wywierana żadna presja związana z jakąkolwiek ideologią czy poglądami urzędników europejskich. To, co robi komisarz ds. równości, to przedsmak tego, co chciałaby robić Komisja, gdyby przeforsowała rozwiązania, jakie proponowała w związku z pracami nad budżetem – podkreślił szef resortu sprawiedliwości.

Zdaniem ministra Zbigniewa Ziobry, to dobrze, że polski rząd wynegocjował podczas prac nad unijnym budżetem mechanizm jednomyślności w kwestiach ewentualnego powiązania rozdziału środków z praworządnością.

Szef resortu zaznaczył też, że nie zgadza się na to, by polskie samorządy były poddawane bezprawnej presji i działaniom ze strony Komisji Europejskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl