fot. gov.pl

Można składać wnioski o wypłatę środków z programu „Rodzina 500 plus”

Od dziś Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski o wypłatę świadczenia 500 plus na nowy okres. Warto podkreślić, że polityka prorodzinna w Polsce rozwija się prężnie od 2016 roku.

Program „Rodzina 500 plus” to jedno z pierwszych działań mających na celu poprawę jakości życia rodzin. [czytaj więcej]

– Przede wszystkim rolą tego świadczenia jest inwestycja w rodzinę i zmiana wizerunku rodziny. Te czynniki na pewno zostały przez ten program osiągnięte. (…) Przed 2016 rokiem po prostu nie było programów, które wspierałyby rodziny. (…) Młodzi ludzie muszą wiedzieć, na co mogą liczyć ze strony państwa. To jest obowiązkiem państwa i robimy to – powiedziała Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Program „Rodzina 500 plus” wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku i prężnie działa do dziś. Właśnie rusza nabór wniosków o wypłatę świadczenia na kolejny okres rozliczeniowy.

– Dzisiaj obywatel (rodzic, opiekun) składa wniosek elektronicznie albo poprzez bankowość elektroniczną, albo poprzez Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, albo też przez system [email protected]. (…) Bardzo ważne jest, zresztą rodzice bardzo sprawnie składają wnioski, aby do kwietnia wnioski złożyć, wtedy mamy płynność w wypłacie świadczeń – wskazała Marlena Maląg.

Program „Rodzina 500 plus” przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia i jest niezależne od dochodów opiekunów. Mogą je pobierać także obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutym 2022 roku i uzyskali legalny pobyt w kraju na podstawie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podaje, że na program „Rodzina 500 plus” od początku jego istnienia wydano 220 mld złotych. Każdego miesiąca świadczenie otrzymuje około 7 mln dzieci.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl