fot. pixabay.com

Parlament Europejski: Mini-sesja w Brukseli

Przygotowanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej, konieczność pilnej aktualizacji unijnego wykazu państw trzecich wysokiego ryzyka do celów przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu – to tylko niektóre z ważnych punktów rozpoczynającej się dziś po południu dwudniowej mini-sesji w Brukseli. 

Parlament Europejki wznowi swoje obrady dziś o godzinie 15.00. Podczas trzeciej z rzędu debaty europosłowie wysłuchają m.in. co ma do powiedzenia Komisja Europejska w sprawie tzw. strategicznych braków w systemach przeciwdziałania praniu pieniędzy danych państw spoza Unii Europejskiej. W rozporządzeniu delegowanym z 7 stycznia ubiegłego roku Komisja Europejska stwierdziła, że Bahamy, Botswana, Ghana, Irak i Mauritius nie wykazują już strategicznych braków w swoich systemach przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, jeśli chodzi o dostępne informacje. Teraz posłuchamy o problemie aktualizacji unijnej listy państw trzecich.

Były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, europoseł Ryszard Czarnecki, podkreślił, że jest to pierwsza w tym roku dwudniowa mini-sesja plenarna, która odbywa się w Brukseli w odróżnieniu od tych tradycyjnych czterodniowych mających miejsce w Strasburgu.

– W Brukseli w środę i czwartek debaty na temat przygotowania nowego posiedzenia Rady Europejskiej a zwłaszcza, co nas interesuje, sprawa wypracowania rozwiązań w obszarze azylu i migracji. Będzie również mowa o reklamie politycznej, ale też o kwestiach przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu czy o przygotowaniu szczytu Unia Europejska-Ukraina. Europosłowie zajmą się również sytuacją w Afganistanie – mówił europoseł Ryszard Czarnecki.

Mini-sesję w Brukseli zakończy blok głosowań, który zaplanowano na czwartek od godziny 11.00 do 13.00.

Dawid Nahajowski/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl