Ofensywa lewicowych ideologii

Parlament Europejski przegłosował rezolucję w sprawie wykorzystywania zwierząt w badaniach naukowych.

Parlament Europejski domaga się wprowadzenia zakazu testów na zwierzętach. Dotyczy to także leków. Testowanie kosmetyków na zwierzętach jest bowiem zakazane od 2006 roku. To jednak dopiero początek wprowadzania lewicowych ideologii.

– 2023: zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, delfinariach + zakaz polowań, w tym wędkarstwa, 2025: zakaz otwierania nowych hodowli, 2030: zakaz badań z wykorzystaniem zwierząt, 2040: 100% zakaz hodowli zwierząt, TERAZ: ochrona zwierząt w Konstytucji #Nowa5dlaZwierząt” – przyznała przedstawicielka radykalnego ekologizmu europoseł Sylwia Spurek.

Przegłosowana rezolucja ma jeszcze inne daleko idące skutki – wskazał publicysta Rafał Ziemkiewicz. Może to doprowadzić do niebezpiecznej idei zrównującej człowieka ze zwierzęciem.

– Zaczyna się negować rzeczy najoczywistsze, czyli to, że ludzie się dzielą na kobiety i mężczyzn, że to jest podział biologiczny, a nie wynikający z umowy społecznej. Jeżeli się zaczyna negować to, że człowiek jest istotą wyższą od zwierząt (…) Niedługo stwierdzenie, że zwierzę nie myśli w sensie ludzkim i że kieruje się instynktami (…) pewnie też będzie stwierdzeniem karalnym – zaznaczył Rafał Ziemkiewicz.

Forsowanie takich rezolucji dąży także do osłabienia rolnictwa oraz promocji genetycznie zmodyfikowanych produktów.

– Trzeba zlikwidować rolnictwo, ale jeżeli rolnicy się temu sprzeciwiają, to trzeba ich podpalać, trzeba ich atakować – ocenił Rafał Ziemkiewicz.

Z ust tych samych ludzi, którzy opowiadają się za prawami dla zwierząt, słyszy się, że tzw. aborcja jest podstawowym prawem każdej kobiety. Wówczas nie mówi się o cierpieniu nienarodzonych dzieci, które są zabijane w łonie matki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl