fot. pixabay.com

Można składać wnioski o „bezpieczny kredyt”

Można składać wnioski o „bezpieczny kredyt”. To pierwszy taki program z tak dużym budżetem, który jest wsparciem na zakup pierwszego mieszkania. „Bezpieczny kredyt” przeznaczony jest dla osób do 45. roku życia.

Już po pierwszym dniu zainteresowanie „Bezpiecznym kredytem” było duże. Około 12 tys. osób było w banku, wypełniało formularze lub umawiało się na wizytę.

– Można powiedzieć, że jest to produkt na miarę naszych czasów. Na potrzeby i oczekiwania, jakie są wśród osób, które chcą myśleć o kredycie na mieszkanie – powiedział minister Waldemar Buda.

Minister rozwoju i technologii podkreślił, że program nie ma w tym roku limitu budżetowego.

– Wszyscy zainteresowani, którzy spełnią kryteria wieku, nieposiadania mieszkania i będą mieli zdolność, mogą uzyskać ten kredyt – wskazał minister.

„Bezpieczny kredyt” to opcja dla osób, które decyzję o zaciągnięciu kredytu na zakup mieszkania odłożyły w czasie ze względu na wzrost stóp procentowych.

– Mamy do czynienia z kredytem, z propozycją, która ma charakter raty stałej, czyli po pierwsze, równe oprocentowanie; po drugie, rata malejąca tzn. nie rośnie, tylko z upływem okresu kredytowania maleje – zaznaczył Waldemar Buda.

O „bezpieczny kredyt” mogą ubiegać się małżeństwa, single i pary z dzieckiem do 45 lat i nie posiadają swojego mieszkania. Okres kredytowania może być dowolny. Dopłaty są proponowane na okres 10 lat.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl