twitter.com/MON_GOV_PL

MON udostępnił nagranie z aktualną sytuacją na granicy w pobliżu Kuźnicy

Najnowsze nagranie udostępnione przez MON na Twitterze pokazuje aktualną sytuację w obozowisku migrantów w Kuźnicy. Widać na nim osoby koczujące przy namiotach i ogniskach, a także mężczyzn, którzy tną drzewo na kawałki. Niektórzy cudzoziemcy rozmawiają z osobami umundurowanymi.

Ministerstwo Obrony Narodowej udostępniło na Twitterze nowe nagranie z granicy polsko-białoruskiej. Na najnowszym filmie zaprezentowano aktualną sytuację w obozowisku migrantów w Kuźnicy. Widać na nich osoby koczujące przy namiotach i ogniskach, a także mężczyzn, którzy tną drzewo na mniejsze kawałki. Niektórzy cudzoziemcy rozmawiają z osobami umundurowanymi.

Natomiast rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn opublikował nagranie przedstawiające grupę kilku umundurowanych osób w kaskach na głowie, którzy przemieszczają się razem wzdłuż linii granicy. Film opatrzony został podpisem: „Po stronie białoruskiej wciąż obecne są kolejne oddziały służb państwowych. Udział formacji mundurowych Białorusi w atakach na polską granicę stale rośnie”.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 34 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na terenie Podlasia. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl