fot. polskieradio.pl

Min. M. Błaszczak: Odpowiedź premiera na słowa W. Putina jest mocna i stanowcza

Władimir Putin atakuje, bo poniósł serię porażek na arenie międzynarodowej – podkreśla minister Mariusz Błaszczak. Oświadczenie premiera szef resortu obrony określił jako mocne i stanowcze.

 

Szef MON zaznaczył, że odpowiedź premiera Mateusza Morawieckiego jest mocna, stanowcza, właściwa.

– Tak właśnie trzeba, podkreślać prawdę historyczną, a ta prawda właśnie jest taka: II wojna światowa została wywołana przez porozumienie między hitlerowskimi Niemcami a Rosją sowiecką. Porozumienie Ribbentrop-Mołotow, doszło do kolejnego rozbioru Polski. To są fakty historyczne, o których Putin stara się zapomnieć – akcentował Mariusz Błaszczak.

Faktami historycznymi, jak mówił szef MON, jest też to, że kiedy Polska toczyła wojnę z Niemcami, została zaatakowana przez Związek Sowiecki. Później był Katyń i 22 tys. zamordowanych, ludobójstwo katyńskie.

– Dziś Rosja Putina na arenie międzynarodowej odnotowuje kolejne porażki. To Polska uniezależniła się od dostaw rosyjskiego gazu. To Stany Zjednoczone poprzez nałożenie sankcji na Nord Stream II wyraźnie pokazują, że kontrakt dotyczący budowy gazociągu północnego zagraża bezpieczeństwu Europy. Putin atakuje dlatego, że odniósł porażki na arenie międzynarodowej – powiedział Mariusz Błaszczak.

 

TV Trwam News

drukuj