MON: Polska będzie współpracować z Australią w dziedzinie bezpieczeństwa

Polska będzie współpracować z Australią w dziedzinie bezpieczeństwa. Wizyta szefa Ministerstwa Obrony Narodowej stanowi bazę do podpisania w przyszłości przez oba państwa umowy o współpracy obronnej – podało dziś MON. Resort zaznaczył, że nie zapadły żadne decyzje w sprawie zakupu fregat Adelaide.

„Wizyta ministra Mariusza Błaszczaka w Australii i spotkanie z minister obrony oraz ministrem do spraw przemysłu obronnego tego kraju wzmocniły wzajemną współpracę obronną obu państw i stanowi bazę do podpisania w przyszłości umowy o współpracy w tym obszarze” – napisało MON w opublikowanym dziś komunikacie.

Resort podał, że rozmowy dotyczyły przede wszystkim globalnego bezpieczeństwa, szkolenia wojskowego, bezpieczeństwa cybernetycznego oraz współpracy wojskowej w długofalowej perspektywie.

W komunikacie podkreślono, że „Ministerstwo Obrony Narodowej wielokrotnie informowało, że żadne decyzje w sprawie zakupu fregat Adelaide nie zostały podjęte”.

„MON konsekwentnie realizuje politykę informacyjną, zgodnie z którą o decyzjach w sprawie zakupu uzbrojenia dla polskiej armii będziemy informować po zakończonych negocjacjach” – napisano.

Resort obrony powtórzył, że nie rezygnuje z żadnego z zapowiadanych programów modernizacji technicznej sił zbrojnych.

PAP/RIRM

drukuj