fot. twitter.com/LaityFamilyLife

Dublin: Pierwszy dzień IX Światowego Spotkania Rodzin

Pod hasłem: „Ewangelia rodziny – radość dla świata” w Dublinie trwa pierwszy dzień IX Światowego Spotkania Rodzin. W wydarzeniu bierze udział około tysiąca osób z Polski. Polskiej delegacji przewodzi ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz toruński, przewodniczący Rady ds. Rodzin.

W ciągu trzech dni katolickie rodziny będą uczestniczyć w konferencjach, wspólnej modlitwie oraz wysłuchają świadectw. W sobotę odbędzie się Festiwal Rodzin – festyn z tańcem i muzyką. Wspólnie chcemy zastanowić się nad kondycją rodziny we współczesnym świecie – powiedział ks. Przemysław Drąg, krajowy duszpasterz rodzin.

– Spotkania, które zapoczątkował Jan Paweł II są pewną kontynuacją refleksji nad małżeństwem i rodziną w konkretnych warunkach współczesnego świata. Łączy to spotkanie cały świat: rodziny, które przyjeżdżają ze wszystkich kontynentów, by ucieszyć się i przeżyć radość życia w miłości, radość przezywania Ewangelii małżeństwa i rodziny. Główny temat skupia się bardzo mocno na adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”. Temat przewodni bezpośrednio zaproponowany przez Ojca Świętego: „Radość rodziny – radość całego świata”, radość Ewangelii radością dla całego świata – wskazał ks. Przemysław Drąg.

Finał Światowego Spotkania Rodzin odbędzie się w sobotę. Do Dublina przybędzie Ojciec Święty Franciszek. Spotka się z uczestnikami wydarzenia oraz władzami Irlandii.

W niedzielę papież odwiedzi sanktuarium maryjne, gdzie spotka się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Natomiast po południu Biskup Rzymu będzie przewodniczył uroczystej Mszy św.

Pierwsze Światowe Spotkanie Rodzin odbyło się z inicjatywy papieża Jana Pawła II w 1994 r. w Rzymie.

RIRM

drukuj