Irlandczycy proszą bł. Carlo Acutisa o pomoc w rozpaleniu wiary

Po Irlandii pielgrzymują relikwie bł. Carlo Acutisa. Peregrynacja obejmie wszystkie 26 diecezji na wyspie. Wierni zwracają się w modlitwach do młodego błogosławionego o wstawiennictwo w ponownym rozpalaniu wiary Irlandczyków.

Dublin, stolica Irlandii, została nawiedzona obecnie przez relikwię Carlo Acutisa. Jest nią najprawdopodobniej fragment osierdzia młodzieńca. Peregrynacja relikwii rozpoczęła się w czerwcu tego roku w archidiecezji Armagh w Irlandii Północnej. Przybyła ona do Irlandii z Sanktuarium Ogołocenia w Asyżu, gdzie spoczywa i wystawiane jest ciało błogosławionego.

Pielgrzymce towarzyszy ks. prał. Anthony Figueiredo, szef działu relacji międzynarodowych diecezji Asyżu. Miejscem, z którego relikwia wyrusza do poszczególnych dublińskich i okolicznych kościołów, jest mieszczący się w stolicy Irlandii franciszkański klasztor kapucynów.

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata nawiedziła kościół pw. Świętego Odkupiciela w mieście Bray. Związaną z tym wydarzeniem Eucharystię sprawował tam ks. abp Dermot Farrell. Relikwia odwiedziła również dublińską parafię Świętej Rodziny, zaś w poniedziałek fragment szczątków bł. Carlo Acutisa zagościł w parafii pw. św. Kevina i św.Kiliana w Kilnamanagh-Castleview.

Z relikwiami błogosławionego pielgrzymują członkowie Apostolatu Carlo Acutisa z Belfastu. Zawierzają jego wstawiennictwu odnowę wiary na wyspie. Na początku peregrynacji w irlandzkim radiu RTÉ Radio 1 toczyło się wiele dyskusji na temat znaczenia relikwii tego niezwykłego nastolatka dla życia religijnego młodych ludzi.

Pielgrzymowaniu relikwii towarzyszy premiera książki „Błogosławiony Carlo Acutis: Zapal płomień wiary”, której autorem jest wspomniany wcześniej ks. prał. Anthony Figueiredo. Kapłan prześledził historię irlandzkiej wiary w kontekście miejsca, w którym dana wspólnota wiernych znajduje się obecnie i tego, w jaki sposób pomóc jej swoim wstawiennictwem może bł. Carlo Acutis.

Vatican News/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl