fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Otwórzcie się na Chrystusa ukrytego pod osłoną człowieka smutnego, samotnego i głodnego!

Ojciec Święty Franciszek podczas spotkania z wiernymi przestrzegał przed współczesnymi ideologiami, które odrzucają Boga. Polaków zachęcał, by w głodnych odnaleźli oblicze Chrystusa.

Katechezę papież Franciszek poświęcił ewangelizacji. Przypomniał, że głoszenie jest radością skierowaną do wszystkich, a także zwrócił uwagę, że musi być ono aktualne. Mimo wojen i niesprawiedliwości, nasza wiara wciąż musi oferować radość i nadzieję. Ojciec Święty przywołał tutaj opowieść o mieście Babel, którego mieszkańcy mówili jednym językiem i skupieni byli na efektywności grupy. Ich jednomyślność prowadziła do zatracenia indywidualności człowieka. Papież przyznał, że ta historia jest wciąż aktualna, bo różnego rodzaju ideologie próbują narzucić nam jednolitość.

„Dzisiaj spójność, zamiast na braterstwie i pokoju, często opiera się na ambicji, nacjonalizmie, ujednolicaniu i strukturach techniczno-ekonomicznych, które wpajają przekonanie, że Bóg jest nieistotny i bezużyteczny: nie tyle ponieważ dąży się do większej wiedzy, ile przede wszystkim ze względu na większą władzę. Jest to pokusa, która przenika wielkie wyzwania kultury współczesnej” – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty zwrócił się także do Polaków.

„Otwórzcie się na Chrystusa ukrytego pod osłoną człowieka smutnego, samotnego i głodnego! Pozwólcie potrzebującym spotkać w waszych domach miłującego Boga. Z serca Wam błogosławię” – apelował Ojciec Święty.

Papież Franciszek przypomniał wiernym, że już za kilka dni rozpocznie się Adwent i jest to czas przygotowania naszych serc na narodzenie Jezusa Chrystusa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl