fot. TT PKWP

S.O.S dla Ziemi Świętej. Ks. prof. W. Cisło: To od nas zależy, czy ojczyzna ziemska Chrystusa pozostanie bez chrześcijan

Wojna na Bliskim Wschodzie postawiła w dramatycznej sytuacji chrześcijan z Betlejem. To od nas zależy, czy ojczyzna ziemska Chrystusa pozostanie bez chrześcijan – mówi ks. prof. Waldemar Cisło.

W Ziemi Świętej przebywa ks. prof. Waldemar Cisło z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, który przypomina o akcji S.O.S. dla Ziemi Świętej.

– Szanowni Państwo, od kilkunastu dni docierają do nas z terenu Ziemi Świętej, zwłaszcza ze Strefy Gazy, dramatyczne obrazy i informacje o tysiącach ofiar, szczególnie niewinnych dzieciach. Dzisiaj znajdujemy się w Betlejem, tutaj wszystko się zaczęło. To miejsce narodzenia Jezusa Chrystusa. Jak mówił ks. kard. Pierbattista Pizzaballa, ta sytuacja ma olbrzymi wpływ na sytuację chrześcijan, dla których głównym źródłem utrzymania są turyści. Dzisiaj – kiedy na skutek niepokojów zamarł ruch turystyczny – widzimy to tutaj, gdzie jeszcze kilka tygodni temu dziesiątki grup, które przychodziły na pola pasterzy – dzisiaj są pustki, jedynie nieliczni turyści czasami się pojawią – mówił ks. prof. Waldemar Cisło.

https://twitter.com/Waldemar_Cislo/status/1729600358295470569

– To od nas zależy, czy ojczyzna ziemska Chrystusa pozostanie bez chrześcijan. Jak mówił patriarcha łaciński w Ziemi Świętej, módlmy się o pokój, ale kiedy będzie spokojnie, starajmy się przyjeżdżać. Dopóki nie ma takiej możliwości, poprzez zakup wyrobów z drewna oliwnego możemy sprawić, że kilkadziesiąt chrześcijańskich rodzin tutaj pozostanie – dodał duchowny.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl