Irlandia: kilka tysięcy Polaków będzie na papieskiej Mszy świętej

W niedzielę kilka tysięcy Polaków weźmie udział w Mszy św. w Dublinie, którą odprawi papież Franciszek z okazji Światowego Spotkania Rodzin – powiedział PAP Grzegorz Sala, kierownik wydziału konsularnego ambasady RP w stolicy Irlandii. Dodał, że przyjadą też Polacy z Wielkiej Brytanii.

„Światowe Spotkanie Rodzin to również duże wydarzenie dla 150-tysięcznej Polonii w Irlandii” – podkreślił w piątek polski konsul.

Papież będzie w Irlandii w sobotę i niedzielę.

Sala poinformował, że w ramach przygotowań placówka kontaktowała się z polskim Episkopatem. Z Polski na Spotkanie Rodzin przybyło około tysiąca osób. Wielu innych polskich pielgrzymów przybywa z różnych stron Irlandii, gdzie mieszkają, a także z Wielkiej Brytanii i innych państw – dodał.

Konsul zwrócił uwagę na konieczność zachowania uwagi i środków ostrożności w czasie zbiorowych uroczystości. Poinformował, że podczas niedzielnej Mszy św. w dublińskim Phoenix Park działać będzie 26 punktów medycznych, przygotowanych przez irlandzkich organizatorów tego wydarzenia. Pomocy będzie udzielać około tysiąca pracowników służby zdrowia.

„Monitorujemy sytuację, udzielamy niezbędnych informacji na stronie internetowej” – poinformował.

„W przypadku zdarzeń losowych, kradzieży dokumentów zachęcamy do kontaktu z naszą placówką w Dublinie” – dodał.

Przedstawiciele wydziału konsularnego ambasady odwiedzili w piątek polskie stoisko na Kongresie Rodzin, przygotowane przez fundację Tak dla Rodziny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl