fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

MON: nowa komisja ws. Smoleńska najpewniej w przyszłym tygodniu

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Ministerstwo Obrony Narodowej powoła nową komisję, która ma zbadać przyczyny katastrofy smoleńskiej. W skład Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego wejdą m.in. eksperci, którzy współpracowali z parlamentarnym zespołem zajmującym się tragedią.

Dziennik „Rzeczpospolita” wśród członków nowej komisji wymienia Wiesława Biniendę, Grzegorza Nowaczyka i Grzegorza Szuladzińskiego. Według gazety w nowej komisji nie będzie osób, które powołał do badania katastrofy były już premier Donald Tusk.

Pierwszym zadaniem, przed jakim stanie komisja, będzie zbadanie sprawy remontu tupolewa – poinformował Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON-u.

– Tak jak minister Antonii Macierewicz zapowiadał, ten minimalny początek do którego komisja musi wrócić, jeżeli chodzi o katastrofę smoleńską, to jest przetarg na remont tupolewa, który wygrała firma przyjaciela Władimira Putina – bo to tak trzeba powiedzieć. I to jest ten moment, od którego minister chciałby, żeby komisja rozpoczęła swoje prace – oświadczył Bartłomiej Misiewicz.

W kwietniu minie sześć lat od tragedii, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Zostało ono przedłużone do kwietnia tego roku. Wciąż w Polsce nie ma także oryginałów czarnych skrzynek jak i samego wraku rządowego samolotu.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj