Modlitwa przebłagalna za miliony dzieci zabitych w łonach matek

Śpiewem „Suplikacji” wierni zgromadzeni w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przepraszali Pana Boga za miliony zabitych w łonach matek dzieci. 27 kwietnia minęło 57 lat od czasu, kiedy polski Sejm uchwalił ustawę zezwalającą na nieograniczone dokonywanie aborcji poczętych dzieci. Ustawa ta spowodowała uśmiercenie ok. 20 mln polskich istnień.

Już na początku Mszy św. ks. Franciszek Ślusarczyk, wicerektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przypomniał, że w Polsce obchodzony jest właśnie Narodowy Dzień Pokuty za odrzucony i zlekceważony dar ludzkiego życia.

– Chcemy dziś przebłagać Pana Boga za to, że Polacy odrzucali życie oraz modlić się o zapewnienie ustawodawstwa na całym świecie, które będzie chronić życie od poczęcia do naturalnej śmierci – mówił kapłan.

Ks. dr Jan Nowak w homilii podkreślił, że powinniśmy bronić życia.

– Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pokuty, ponieważ 27 kwietnia 1956 roku komuniści uchwalili zbrodniczą ustawę aborcyjną, która spowodowała śmierć milionów polskich dzieci i doprowadziła do wielkiego spustoszenia moralnego – mówił kaznodzieja.

Dodał, że właśnie z powodu tych niewinnych śmierci powinniśmy przepraszać Boga i błagać Go o Boże Miłosierdzie.

Ks. Nowak przypomniał słowa ks. kard. Karola Wojtyły wypowiedziane w 1974 roku, który mówił, że największą tragedią naszego narodu jest śmierć poczętych, ale nienarodzonych ludzi. Ks. kard. Wojtyła ostrzegał wówczas, że naród polski musi zapłacić za tę okrutną zbrodnię, bo miliony zabójstw nie mogą pozostać bez konsekwencji.

„Bóg upomina się o każdego człowieka” – powiedział kapłan, który wskazał na przykład dr. Natansona, ginekologa, który zabił ponad 75 tys. dzieci w łonach matek, a który nawrócił się.

– Trzeba nam zobaczyć Boga, jako Ojca, który kocha każde swoje dziecko i zacząć działać. Musimy się modlić. Potrzebna jest wielka modlitwa. Widzimy, że Krucjata Modlitwy przyniosła już owoce i nie mamy już tej zbrodniczej ustawy, ale ta, która dziś obowiązuje nie jest doskonała. Dziś w zgodzie z prawem można bowiem zabijać chore dzieci. Musimy więc dalej się modlić, pokutować i cierpieć. W ten sposób będziemy Panu Bogu wynagradzać za popełnione przez Polaków dzieci i prosić o to, by każde życie, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie było chronione – mówił ks. dr Jan Nowak.

Małgorzata Pabis/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl