fot. Monika Bilska

Nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy aborcji w toruńskim sanktuarium

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbywa się nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy tzw. aborcji.

Wierni będą przepraszać Boga za to, że na świecie wciąż zabijane są nienarodzone dzieci. Zgromadzeni będą też dziękować za swoje życie. Według witryny internetowej „Worldometer”, w ubiegłym roku wykonano co najmniej 42 miliony tzw. aborcji, co było główną przyczyną zgonów.

To przerażające dane, wobec których katolicy nie mogą być obojętni – podkreślił o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium.

Przykre jest to, że dzisiaj wszyscy są przelęknięci COVID-19, że to zabija cały świat, a nikt się nie przejmuje, albo nie wie o tym, że co roku zabija się dzieci nienarodzone. Nad tym trzeba się pochylić i czynił to Jan Paweł II. Papież mówił te piękne słowa, że „naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości”. Polska ma być narodem z przyszłością, więc trzeba bronić ludzkiego życia także w naszym kraju – mówił o. Andrzej Laskosz CSsR.

Nabożeństwo ekspiacyjne w toruńskim sanktuarium rozpoczęło się o godz. 11.15 Akatystem ku czci Matki Bożej Rodzicielki. W południe sprawowana będzie Msza Święta w intencji m.in. przebłagalnej za grzechy tzw. aborcji.

Po Eucharystii odbędzie się procesja pokutna przed krzyż na dziedzińcu świątyni, gdzie zostanie odmówiona suplikacja. Nabożeństwo zakończy błogosławieństwo.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl