fot. pixabay.com

Human Life International Polska: Rozpoczęła się promocja terminu „sprawiedliwość reprodukcyjna”, który może być wykorzystywany w kwestiach dotyczących tzw. aborcji

„Sprawiedliwość reprodukcyjna” to nowy termin, który może być wykorzystywany w walce o uznanie tzw. aborcji za prawo człowieka. Human Life International Polska zauważył, że Fundusz Ludnościowy ONZ rozpoczął promocję.

W specjalnym raporcie agenda deklaruje, że sprawiedliwość seksualna i reprodukcyjna są narzędziami do realizacji zobowiązań Szczytu w Nairobi. Dokument został wydany z okazji drugiej rocznicy tego wydarzenia, którego gospodarzem był Fundusz Ludnościowy.

Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Polska, wskazuje, że zaproponowana przez tę agendę nowomowa wpisuje się we wcześniejsze próby promowania zabijania nienarodzonych dzieci.

– „Sprawiedliwość reprodukcyjna” to nowy termin. Nie słyszeliśmy jeszcze o nim. Chodzi o to, żeby był pełen dostęp do zabijania dzieci poczętych. Termin wziął się z feministycznych walk afroamerykanek, które przekładały swoje kompleksy rasistowskie na sprawy tzw. aborcji. Chociaż czarnych dzieci zabija się więcej niż białych w USA, ale one tego nie widzą. Mamy „sprawiedliwość reprodukcyjną”, „wolność reprodukcyjną” czy „zdrowie reprodukcyjne”. To wszystko oznacza zabijanie – zaznacza Ewa Kowalewska.

Dyrektor Human Life International Polska zwraca przy tym uwagę, że stosowanie takich zmian w języku będzie się przekładać na zmianę kulturową. Celem jest umocnienie prób uznania tzw. aborcji za prawo człowieka.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl