fot. twitter.com/PolskaPolicja

25-latek z Gdańska odpowie za oszustwa metodą „na lekarza”

Policjanci z Gdańska zatrzymali 25-letniego sprawcę oszustw. Mężczyzna podawał się za lekarza i twierdził, że ma pod opieką ich najbliższych, którzy pilnie potrzebują szczepionki wartej 150 tys. złotych.

Jak poinformowała w poniedziałek podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, kryminalni z komisariatu na Oruni 17 listopada na terenie jednego z lokali gastronomicznych w rejonie Śródmieścia zatrzymali sprawcę oszustwa „na lekarza”.

„Do przestępstwa doszło w połowie października 2022 roku. Do 76-letniej gdańszczanki zadzwonił sprawca, który podał się za lekarza. Mężczyzna powiedział pokrzywdzonej, że jej córka jest ciężko chora na koronawirusa i może ją uratować specjalistyczny lek. Za leczenie trzeba zapłacić kilkadziesiąt tys. zł., a po pieniądze zgłosi się notariusz. 76-latka uwierzyła fałszywemu lekarzowi i przekazała oszustom 150 tys. złotych” – wyjaśniła podinsp. Magdalena Ciska.

Jak dodała  podczas pracy nad sprawą ustalili, że zatrzymany brał już udział w podobnym przestępstwie.

„9 listopada 2022 roku sprawcy, działając w podobny sposób, nakłonili 89-letnią mieszkankę dzielnicy Chełm do przekazania 30 tys. zł. na leczenie syna i synowej” – wskazała podinsp. Magdalena Ciska.

Mężczyzna usłyszał w piątek zarzuty w obu sprawach. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia.

W zatrzymaniu pomogła współpraca z mieszkańcami, którzy zareagowali na publikację wizerunku podejrzanego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl