fot. pixabay.com

P. Ozdoba: Zastanawiające jest to, że światowe mocarstwa i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie mówią o największej pandemii na świecie, jaką jest tzw. aborcja

Tzw. aborcja była w ubiegłym roku główną przyczyną śmierci na świecie. Ponad 42 proc. wszystkich zgonów dotyczyło nienarodzonych dzieci. Jak podają media, na zatrważające dane wskazuje raport Worldometer, witryny internetowej, opartej na danych WHO.

https://twitter.com/PawelOzdoba/status/1478093153114771467

Z analiz wynika, że blisko 43 mln dzieci zabito jeszcze w łonach matek. Natomiast liczba zgonów ze wszystkich innych powodów wyniosła łącznie blisko 59 mln.

Aborcja jest wymieniana na pierwszym miejscu jako przyczyna śmierci. Dalej znalazły się nowotwory, wypadki drogowe, a także COVID-19.

Według danych WHO, w ub.r. z powodu koronawirusa zmarło o 39 mln osób mniej niż w wyniku tzw. aborcji.

W tym kontekście Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, podkreśla, że mamy dziś do czynienia z o wiele groźniejszą pandemią tzw. aborcji.

– W dobie pandemii koronawirusa okazuje się, że rzeczywistą pandemią na całym świecie jest pandemia tzw. aborcji. Okazuje się, że w jej wyniku zabija się największą liczbę osób. Skala jest porażająca. Zastanawiające jest to, że  światowe mocarstwa i Światowa Organizacja Zdrowia nie mówią o największej pandemii na świecie, jaką jest tzw. aborcja. Te organizacje nieustannie skupiają się na pandemii koronawirusa, która oczywiście jest poważnym zagrożeniem, jednak rocznie zabija ona o wiele mniej ludzi niż tzw. aborcja – mówi prezes Centrum Życia i Rodziny.

Paweł Ozdoba wskazuje na potrzebę stanowczych działań rządów w zakresie ochrony ludzkiego życia.

Dodaje, że dobrym przykładem dla państw jest wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji eugenicznej. Dzięki niemu Polska chroni rocznie ok. 1 tys. ludzkich istnień.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl