fot. pixabay.com

Ofensywa przeciwko życiu nienarodzonych dzieci – początek prezydentury J. Bidena

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden rozpoczyna ofensywę przeciwko życiu nienarodzonych dzieci. Jego administracja uruchomi ogromne środki na zbrodniczy proceder tzw. aborcji.

Początek prezydentury Joe Bidena to wiele niepokojących zmian. Tuż po objęciu urzędu, zgodnie z zapowiedziami, przystąpił do wsparcia zabijania nienarodzonych dzieci.

Joe Biden, nieustannie podkreślający swoją katolickość, uczcił 48. rocznicę sprawy Wade kontra Roe, która upowszechniła tzw. aborcję w Stanach Zjednoczonych. Proaborcyjne prawo doprowadziło do zabicia kilkudziesięciu milionów nienarodzonych dzieci. Z okazji rocznicy Biden wspólnie z wiceprezydent Kamalą Harris wydał specjalne oświadczenie.

„W ciągu ostatnich czterech lat zdrowie reprodukcyjne, w tym prawo do wyboru, było przedmiotem nieustępliwych i skrajnych ataków. Teraz jest czas, aby ponownie poświęcić się zapewnieniu wszystkim osobom dostępu do potrzebnej im opieki zdrowotnej” – czytamy w oświadczeniu.

Biden i Haris nazywają „opiekę zdrowotną” prawem do zabijania nienarodzonych dzieci. Na tym jednak nie koniec. Nowy prezydent zapowiedział skodyfikowanie wyroku Roe kontra Wade w prawo federalne. Oznacza to odebranie prawa stanom do możliwości samostanowienia w kwestiach tzw. aborcji. W części z nich obowiązuje prawo chroniące życie i ograniczające aborcyjny proceder.

Administracja Biden-Harris zapowiedziała nominowanie sędziów, którzy będą egzekwować prawo do zabijania nienarodzonych. Zniesiony zostanie także wprowadzony przez Donalda Trumpa zakaz finansowania tzw. aborcji przez rząd USA poza granicami kraju. Nowy prezydent chce również znieść finansowanie tzw. aborcji wewnątrz USA z pieniędzy federalnych.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl