Modlitewne inicjatywy przed dniem Wszystkich Świętych

Dziś w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych w wielu polskich miastach odbędą się modlitewne czuwania, korowody czy bale świętych. Inicjatywy mają być alternatywą dla pogańskiego Halloween.

W Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Świętym Krzyżu po raz pierwszy odbędzie się Noc Świętych. Rozpocznie się o godz. 19.00 przy Krzyżach Katyńskich w Hucie Szklanej. Następnie wyruszy procesja uwielbienia do bazyliki świętokrzyskiej gdzie o godz. 20.30 zostanie odprawiona Msz św.

O. Dariusz Malajka OMI, rektor Sanktuarium w Świętym Krzyżu, podkreśla, że jest to okazja, aby pokazać, czym jest świętość oraz to, że każdy z nas do tej świętości jest powołany.

– Organizowanie takich wieczorów modlitwy czy marszów świętych w całej Polsce jest okazją, aby przypomnieć, że zwykli, prości ludzie oddani Panu Bogu, będący i żyjący blisko Pana Boga, kierujący się Ewangelią, przykazaniami, są dla nas zachętą, abyśmy także i my w naszym codziennym zwykłym życiu podejmowali trud starania się o świętość, o to, aby osiągnąć ten „niewiędnący wieniec chwały”, jakim jest życie w Domu Ojca – tłumaczy o. Dariusz Malajka OMI.

Ulicami wielu miast przejdą również marsze oraz korowody świętych. W Krakowie oraz w Libiążu przejdą orszaki świętych, natomiast m.in. w Poznaniu, Tczewie, Włocławku oraz Wrocławiu odbędą się Bale Wszystkich Świętych.

RIRM

drukuj