fot. pixabay

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji chorych, pracowników placówek leczniczych i ich bliskich

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji chorych, pracowników placówek leczniczych i ich bliskich. Pasterze chcą towarzyszyć potrzebującym w trudnym czasie pandemii i licznych zachorowań na COVID-19.

Od dziś w każdą środę o godzinie 20.00, przez dziewięć tygodni sprawowane będą Eucharystie. Msze św. będą transmitowane w internecie.

Eucharystie będą odbywać się w formie nowenny – mówi ks. dr Maciej Radzikowski.

– Przez najbliższych dziewięć tygodni będziemy się modlić na nowennie. To wyjątkowa forma modlitwy. Św. Hieronim mówił, że liczba dziewięć to symbol cierpienia i smutku. Po dziewięciu dniach ma nastąpić radość. Mocno ufamy, że tak będzie i w naszych sprawach, które będziemy zanosili przez najbliższe dziewięć tygodni. Będziemy to czynić za pośrednictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy – podkreśla ks. dr Maciej Radzikowski.

Pierwszej Mszy św. przewodniczył będzie ks. bp Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu KEP ds. duszpasterstwa służby zdrowia. Eucharystia będzie sprawowana w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie.

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia chce dotrzeć także do kaplic szpitalnych. Księża zapraszają do przesyłania intencji i udziału w nowennie za pośrednictwem internetu. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj