fot. wikipedia.org

Ks. abp Kondrusiewicz: siła rodziny leży w modlitwie

Uczestniczący w Synodzie Biskupów ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz podkreśla, że najtrwalszym spoiwem gwarantującym siłę rodzinie jest modlitwa.

W rozmowie z Radiem Watykańskim metropolia mińsko-mohylewski zauważył, że ważne jest, by była ona obecna w życiu człowieka już od dzieciństwa. Sam dał tego świadectwo.

Byłem wychowany w duchu rodzinnej modlitwy, każdego dnia. Wieczorem wszystkie nasze rodziny, rodziny sąsiadów, rodziny z wioski, w której się urodziłem, zawsze gromadziły się na wspólnej modlitwie. A to jest bardzo ważne dla dzieci, dla młodego pokolenia: zobaczyć dobry przykład ojca i matki po całym dniu pracy, a nie była to praca łatwa. Wychowałem się na wsi, gdy nie było jeszcze ciągników ani innych maszyn. Stąd też cała praca była wykonywana własnymi rękami. Zawsze jednak znajdowano czas na rozmowę z Bogiem. I to był dla mnie największy uniwersytet. Żaden uniwersytet nie dał mi tego, co mama, tata, babcia, dziadek, którzy modlili się pod koniec dnia – powiedział ks. abp Kondrusiewicz.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj