fot. twitter.com/kultura_gov_pl

MKiDN ogłosiło wyniki naboru do programu „Miejsca Pamięci Narodowej za Granicą”

Ogłoszono wyniki naboru do programu „Miejsca Pamięci Narodowej za Granicą”. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotr Gliński, przyznał 5 mln 437 tys. zł na dofinansowanie 19 projektów – poinformowano na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN).

https://twitter.com/kultura_gov_pl/status/1499040663761035265

Jak wyjaśniono, „celem programu jest dążenie do zapewnienia godnego miejsca spoczynku naszym poległym i pomordowanym oraz troska i opieka nad miejscami pochówku znajdującymi się poza granicami kraju”.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotr Gliński, przyznał dotacje w ramach programu „Miejsca Pamięci Narodowej za Granicą” w wysokości 5 mln 437 tys. złotych. Wśród 19 beneficjentów najwyższe dofinansowanie w wysokości 720 tys. zł przyznano warszawskiej Fundacji Wolność i Demokracja na prace rewaloryzacyjne na Kwaterze żołnierzy Wojska Polskiego w Stryju.

Najniższą dotację w wysokości 36 tys. zł przyznano Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Gminy Ulhówek „Robim Co Możem” na opiekę nad polskimi cmentarzami wojennymi i miejscami pamięci w rejonach czerwonogradzkim i lwowskim.

Dwóch beneficjentów – Fundacja Armenian Foundation w Warszawie (na trzy zadania – „Opiekę nad cmentarzami wojennymi w Libanie”, „Opiekę nad cmentarzami wojennymi w Izraelu” i „Opiekę nad cmentarzami wojennymi w Iranie (Teheran, Bandar Anzali, Isfahan, Maszhad, Ahwaz)” oraz warszawska Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie na „rewaloryzację polskich grobów wojennych na Cmentarzu Głównym w Stuttgarcie i stworzenie imiennego upamiętnienia” – otrzymało dotacje w trybie dwuletnim (na lata 2022 i 2023).

„W przypadku, jeśli złożony przez wnioskodawcę projekt nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 punktów – przysługuje możliwość złożenia odwołania” – napisano na stronie MKiDN. Wyjaśniono, że odwołania należy składać do 12 marca za pośrednictwem systemu EBOI.

PAP

drukuj