fot. Shutterstock

Mińsk Maz.: okradli kościół; jeden ze sprawców został zatrzymany

Mińscy kryminalni zatrzymali jednego z podejrzanych o włamanie do kościoła w Sulejówku i kradzież mikrofonów, pozłacanego kielicha oraz pieniędzy – przekazał w piątek oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim, st. asp. Marcin Zagórski.

Do włamania doszło na początku października. Według informacji policji dwóch sprawców dostało się do zakrystii, z której ukradli mikrofony bezprzewodowe, pozłacany kielich mszalny oraz pieniądze z sejfu.

„Łączna wartość strat wyniosła około 7 tys. złotych” – powiedział st. asp. Marcin Zagórski.

Dodał, że sprawą zajęli się kryminalni z mińskiej komendy. Jak udało im się ustalić, sprawcy sprzedali skradzione mikrofony w jednym z lombardów w Warszawie.

Śledczy pojechali do lombardu, gdzie zabezpieczyli sprzęt.

„Zatrzymanie podejrzanego było kwestią czasu. Przed dwoma dniami do policyjnej celi trafił 36-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego” – wskazał policjant.

Poinformował również, że podczas przesłuchania 36-latek przyznał się do kradzieży z zakrystii. Okazało się także, że mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

„Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy” – dodał st. asp. Marcin Zagórski.

Drugi ze sprawców cały czas jest poszukiwany.

PAP

drukuj