fot. Adam Guz/KPRM

Ministerstwo Zdrowia przestrzega Polaków przed kolejną falą pandemii

Istnieje prawdopodobieństwo, że w drugiej połowie sierpnia Polska zmierzy się z czwartą falą pandemii koronawirusa – poinformował minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Każdego dnia maleje liczba osób zakażonych COVID-19 w naszym kraju. To pozwala na optymizm, szczególnie jeśli chodzi o przyszłość gospodarki. Według agencji ratingowych sytuacja z roku na rok będzie się poprawiać.

– Doszli do wniosku po ponad miesiącu od pokazania przez nas Polskiego Ładu, że przełoży się on na zdecydowanie wyższy wzrost gospodarczy – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Zanim to nastąpi, musimy być przygotowani na uderzenie czwartej fali pandemii. Minister zdrowia, Adam Niedzielski, ostrzegał, iż może ona uderzyć już w drugiej połowie sierpnia. Rząd już teraz wprowadza środki zabezpieczające.

– Zagrożenie, które dotyczy przyspieszenia wzrostu zakażeń, jest cały czas realne. Mimo że mamy do czynienia z komfortową sytuacją, bo liczba zakażeń już spada nawet poniżej 100 w poszczególnych dniach tygodnia, cały czas widzimy na przykładzie innych państw jak np. Wielka Brytania, Portugalia czy Izrael, który jako pierwszy cieszył się sukcesem programu szczepień. Cały czas musimy być ostrożni – powiedział Adam Niedzielski.

Cały wysiłek w najbliższym czasie będzie włożony w zwiększenie szczelności epidemicznej granic oraz wzmocnienie laboratoriów. Kluczowe będą także szczepienia, do których zachęcał premier Mateusz Morawiecki.

– Liczba wykonanych szczepień przeciw COVID-19 przekroczyła 28,4 mln. Do końca czerwca będzie to blisko 30 milionów. (…) Ale cały czas współczynnik zaszczepienia jest niewystarczający zdaniem wirusologów, epidemiologów, aby skutecznie przerwać łańcuch zakażeń przed jesienią, a więc bardzo proszę, aby zdawać sobie sprawę z tego, że nie wygraliśmy jeszcze walki epidemicznej i musimy jak największą liczbę naszych rodaków skłonić do tego, żeby się zaszczepili – podsumował Mateusz Morawiecki.

Przedstawiciele rządu ostrzegali, że jeśli liczba zakażeń będzie rosnąć, to noszenie maseczek cały czas będzie obowiązkowe.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl