fot. PAP/EPA

Włochy: W szpitalu w Rzymie wyizolowano koronawirus

W rzymskim szpitalu zakaźnym został wyizolowany koronawirus – ogłosił w niedzielę włoski minister zdrowia Roberto Speranza. Na konferencji prasowej podkreślił, że to wiadomość o znaczeniu „globalnym”. Włochy to pierwszy kraj w Europie, w którym to się udało.

„W tych godzinach w szpitalu Spallanzani został wyizolowany koronawirus” – powiedział minister.

Wyjaśnił następnie: „To znaczy, że jest większa możliwość badania go w celu ustalenia, co robić, by go ograniczyć”.

Szef resortu zdrowia poinformował, że wyniki badań lekarzy z rzymskiej placówki zostaną przekazane do dyspozycji „całej wspólnocie międzynarodowej i wszystkim instytucjom, które prowadzą prace nad koronawirusem”.

„Teraz łatwiej będzie go leczyć” – podkreślił minister zdrowia.

Zaznaczył także: „Wyrażamy wielką satysfakcję”.

„Włoski system opieki zdrowotnej jest jednym z najlepszych na świecie” – oświadczył Speranza.

Jego zdaniem dowodzi tego także osiągnięcie wirusologów z Wiecznego Miasta.

Dyrektor naukowy szpitala zakaźnego Giuseppe Ippolito dodał zaś: „Teraz otwierają się możliwości dla nowych testów diagnostycznych i szczepionek. Włochy stają się rozmówcą i punktem odniesienia dla tych badań”.

W szpitalu Spallanzani przebywa dwoje chińskich turystów z Wuhan, u których w czwartek potwierdzono zakażenie koronawirusem. W biuletynie medycznym podano, że ich stan zdrowia nie jest niepokojący.

Wirus został wyizolowany w krótkim czasie – zaznaczają media.

Zwracają uwagę na to, że to krok o fundamentalnym znaczeniu, który pozwoli udoskonalić już istniejące metody diagnostyki i wypracować nowe.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl