PAP/Rafał Guz

Minister rodziny: Emeryci i renciści zyskają na Polskim Ładzie

Emeryci i renciści zyskają na Polskim Ładzie – przekonywała minister rodziny i polityki społecznej, Marlena c. Aby dowiedzieć się więcej o nowych rozwiązaniach podatkowych, można udać się do urzędu skarbowego i skorzystać ze spotkania w ramach dyżurów eksperckich.

Ministerstwo Finansów szacuje, że dzięki rozwiązaniom wprowadzonym w Polskim Ładzie w kieszeniach Polaków zostanie w sumie 17  mld zł. Skorzystać ma także 94 proc. polskich emerytów i ok. 98 proc. rencistów – przekonywała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

– Osoby, które pobierają emerytury do wysokości 12 800 zł nie stracą na rozwiązaniach Polskiego Ładu. Polski Ład jest korzystny dla emerytów. Emeryci pobierający świadczenia w wysokości 4 920 zł będą korzystali, a więc w ich portfelach w ciągu roku zostanie więcej pieniędzy – mówiła szefowa resortu rodziny.

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska przypomniała, że zwrot podatku nastąpi z automatu.

– Z punktu widzenia nadpłaty tej zaliczki na podatek dochodowy dla świadczeniobiorców w przedziale 4 920 do 12 800 zł, będzie to przeciętnie ok. 100 zł. Ten zwrot nastąpi z automatu w terminach wypłaty tych świadczeń w  lutym. Będzie przekaz, przelew, na którym będzie główne świadczenie, plus zaznaczenie: zwrot nadpłaconej zaliczki na podatek – poinformowała.

Od  11 stycznia w urzędach skarbowych uruchomione zostały dyżury podatkowe, podczas których można uzyskać informacje nt. Polskiego Ładu.

– Te dyżury są pełnione w każdym urzędzie skarbowym w każdym dniu tygodnia w godz. od 8 do 19.00. Od początku, kiedy te dyżury realizujemy, mieliśmy już ok. 3 tys. spotkań podatników z pracownikami urzędów skarbowych – mówiła Magdalena Rzeczkowska, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej.

Oprócz tego organizowane są tzw. live czaty, czyli spotkania online, gdzie można zadawać pytania ekspertom z Resortu Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej odnośnie nowych rozwiązań zwartych w Polskim Ładzie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl