fot. PAP/Rafał Guz

Min. M. Maląg: Najwyższe wyrazy szacunku i uznania dla pracowników socjalnych

Minister rodziny Marlena Maląg zwracając się do pracowników socjalnych, wyraziła nadzieję, że trud ich pracy zyskuje wdzięczność ludzi, których wspierają. Polityk złożyła również „najwyższe wyrazy szacunku i uznania”.

Z okazji obchodzonego dziś Dnia Pracownika Socjalnego szefowa resortu rodziny i polityki społecznej życzyła przedstawicielom tego zawodu, by nie opuszczała ich świadomość ważności podejmowanych działań pomimo pojawiających się chwil zwątpienia.

– Każdego dnia pochylając się nad drugim człowiekiem, wraz z jego problemami, słabościami i zwątpieniem, oferujecie nie tylko pomoc materialną, ale także przywracacie mu godność, wiarę w siebie i drugiego człowieka. Znaleźliście się na pierwszej linii frontu walki z pandemią i – podobnie jak inne służby – wykonujecie swoje obowiązki z pasją i poświęceniem. Dlatego dziś, z okazji waszego święta, składam wam najwyższe wyrazy szacunku i uznania. Składam je wszystkim pracownikom służb społecznych, włączając w to wspierających was wolontariuszy i społeczników – powiedziała minister Marlena Maląg.

Dzień Pracownika Socjalnego wprowadzono w latach 90. na mocy zapisów ustawy o pomocy społecznej.

RIRM

drukuj