Min. W. Bańka podsumował trzyletnią działalność ministerstwa sportu i turystyki

Minister sportu i turystyki Witold Bańka podsumował trzyletnią działalność swojego resortu. Przedstawił też plany na przyszłość. To był dobry czas, trzy lata ciężkiej pracy, wiele nowych projektów, wiele zmian w polskim sporcie i turystyce – wskazał.

Wydatki na sport powszechny, dzieci i młodzieży wzrosły w tym roku prawie dwukrotnie w stosunku do roku 2015 – sięgają blisko 227 mln zł. Ponad 1 mld 700 mln zł w ciągu trzech lat przeznaczono natomiast na budowę i modernizację obiektów sportowych.

Jak powiedział minister sportu Witold Bańka, jednym z priorytetów resortu jest aktywizacja społeczeństwa.

– To są inwestycje w obiekty właśnie od małych, otwartych stref aktywności poprzez boiska piłkarskie, stadiony lekkoatletyczne, hale, baseny, miejsca do rekreacji o charakterze sportowym. To także wielkie inwestycje o charakterze strategicznym, czyli np. Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim czy modernizacja Wielkiej Krokwi. Również nowe inwestycje, które planujemy – modernizacja Małej oraz Średniej Krokwi, a także szereg innych planów inwestycyjnych, aby budować infrastrukturę sportową, ale przede wszystkim, żeby ułatwiać sportowcom treningi. Co jest niezwykle ważne – w infrastrukturze sportowej, na co szczególnie stawiamy, to ogólnodostępność. To obiekty, które nie mają służyć tylko sportowi wyczynowemu, ale także mieszkańcom, dzieciom oraz młodzieży – wskazał Witold Bańka.

Odnosząc się do obszaru turystyki minister powiedział, że Polska jest postrzegana jako kraj bezpieczny, atrakcyjny i oferujący wysoką jakość usług.

W 2017 r. nasz kraj odwiedziło ponad 18 mln zagranicznych turystów. Z szacunków resortu wynika, że w tym roku będzie to ok. 19 mln. Również Polacy coraz chętniej podróżują po Polsce.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl