fot. PAP/Darek Delmanowicz

Min. W. Bańka: Współpracujemy ponad podziałami

„Współpracujemy ponad podziałami. To jest infrastruktura dla mieszkańców, myślę, że samorządy to dostrzegły” – powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka, który dziś poinformował o wsparciu przez MSiT kwotą 2,5 mln złotych budowy hali sportowej w Katowicach.

Minister przypomniał, że od 2016 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki dołożyło do rozwoju infrastruktury sportowej w kraju 2,3 mld złotych, co wraz ze środkami własnymi samorządów daje kwotę ok. 6 mld złotych na ten cel.

„Cały czas, mimo wielkich nakładów, jest duże zapotrzebowanie ze strony samorządów na takie inwestycje. W tym roku tylko w ramach jednego programu >>Sportowa Polska<< wpłynęło do ministerstwa ponad 900 wniosków” – dodał szef resortu sportu i turystyki.

Polityk podkreślił, że nigdy wcześniej na budowę czy modernizację obiektów sportowych nie zostały przekazane tak duże środki rządowe jak w ostatnich czterech latach.

„To są fakty, liczby. Można zobaczyć w BIP ministerstwa, do jakich gmin i na jakie inwestycje powędrowały te pieniądze. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki powstanie ok. 6 tysięcy obiektów” – stwierdził minister, który od stycznia 2020 r. będzie prezydentem Światowej Agencji Antydopingowej.

„Żal będzie się rozstawać z wieloma wspaniałymi ludźmi, szczególnie z moim zespołem. Projekty innowacyjne, które były realizowane przez ostatnie cztery lata, to wielka zasługa przede wszystkim grupy naprawdę świetnych osób, które ze mną współpracowały w ministerstwie. Czekają mnie nowe, trudne wyzwania, przed którymi stanę w przyszłym roku. Zawsze jednak jestem do dyspozycji, będę blisko tego regionu, Śląska, Katowic” – powiedział pochodzący z Tychów Witold Bańka.

Prezydent Katowic Marcin Krupa chwalił współpracę z ministrem sportu i turystyki.

„Gdyby pana kariera zawodowa zależała ode mnie, to trzymałbym pana rękami i nogami w Polsce. Bo naprawdę udało się bardzo dużo uzyskać dla wielu miast. Oprócz środków na sport wyczynowy, pojawiło się też wsparcie dla amatorskiego” – powiedział Marcin Krupa.

Hala przy katowickim IV Liceum Ogólnokształcącym ma być gotowa w styczniu. Powstanie kosztem ok. 14 mln złotych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl