W. Bańka: Polska jest dumna, Polska Wam dziękuje

Wzruszenie ściska gardło, bo biało czerwona flaga powędruje w górę i usłyszymy najpiękniejszą pieśń – napisał na Twitterze minister sportu Witold Bańka, gratulując Kamilowi Stochowi zdobycia w sobotę złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Minister Bańka podziękował Kamilowi Stochowi i trenerowi Stefanowi Horngacherowi za polski medal na tegorocznej olimpiadzie.

„Wzruszenie ściska gardło, bo (biało czerwona – PAP) flaga powędruje w górę i usłyszymy najpiękniejszą pieśń… dziękujemy Kamil, dziękujemy Trenerowi S.Horngacherowi! Polska jest dumna, Polska Wam dziękuję!” – napisał Witold Bańka.

Kamil Stoch został w Pjongczangu mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich. W konkursie na dużym obiekcie wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera i Norwega Roberta Johanssona.

To pierwszy polski medal w tegorocznych zimowych igrzyskach i 21. w historii.

Stoch wywalczył trzecie olimpijskie złoto w karierze. Cztery lata temu w Soczi triumfował zarówno na normalnym, jak i dużym obiekcie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl