fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

W. Bańka: w 2018 roku program SKS w każdej gminie

W przyszłym roku program Szkolnych Klubów Sportowych będzie działał w każdej polskiej gminie – poinformował minister sportu i turystyki Witold Bańka.

W tym roku na realizację tej inicjatywy przeznaczono 42,6 mln zł. Pozwoliło to zorganizować 530 tys. zajęć dla dzieci i młodzieży w około 70 dyscyplinach.

Z kolei w nadchodzącym roku ministerstwo planuje zwiększyć budżet na SKS-y do 54,5 mln zł. Ogółem na sport powszechny ma być przeznaczone 226 mln zł.

Minister Witold Bańka wyraził nadzieję, że przyszłoroczne działania wzmocnią program SKS-ów i zachęcą dzieci do uprawiania sportu.

– To jest wzrost o ponad 93 proc. w stosunku do 2015 roku, więc jest to spektakularna zmiana, która de facto pokazuje sposób myślenia, naszą filozofię w zakresie sportu. Nie możemy mówić, drogie dzieci, o sukcesach w sporcie, o zdobywaniu medali, jeśli nie zadbamy o was, jeśli nie będziemy realizowali dla was zajęć, programów, żebyście mogły realizować swoje pasje i marzenia, ale przede wszystkim żebyście kiedyś także zdobywały dla nas medale, medale dla Polski, żebyście reprezentowały nasze barwy – podkreślił Witold Bańka.

Szef resortu sportu i turystyki wskazał, że cały czas zwiększana jest ilość bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. W tym roku ministerialnymi programami zostało objętych o 37 procent więcej z nich niż dwa lata temu.

Witold Bańka podkreślił też, że sport niesie ze sobą piękne wartości. Dodał, że jest on najlepszym wychowawcą, kształtującym dzieci oraz młodzież.

RIRM

drukuj