[TYLKO U NAS] Min. W. Bańka: Każdy etap rozwoju młodego człowieka chcemy objąć patronatem i wsparciem finansowym naszego resortu

Program SKS, program „Klub”, Narodowa Baza Talentów i teraz dochodzi program „Skaut”, więc można powiedzieć, że każdy etap rozwoju młodego człowieka chcemy objąć patronatem, wsparciem finansowym naszego resortu – akcentował Witold Bańka, minister sportu i turystyki, w rozmowie z red. TV Trwam.

Podczas trwającego 28. Forum Ekonomicznego w Krynicy premier Mateusz Morawiecki wskazał, że działania rządu w dziedzinie sportu nie ograniczają się wyłącznie do inwestycji w infrastrukturę. W środę ogłosił program „Skaut” Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szef resortu Witold Bańka zaznaczył, że projekt ten zostanie uruchomiony od przyszłego roku.

– Program „Skaut” to uzupełnienie piramidy szkoleniowej wszystkich projektów, które mamy w każdej gminie. Będzie trener bądź nauczyciel wychowania fizycznego, tzw. skaut, który będzie opłacany z ministerstwa sportu. Jego zadaniem będzie przeprowadzanie testów sprawnościowych w szkołach podczas SKS-ów, zajęć z aktywności fizycznej na WF-ach, ale także w klubach czy stowarzyszeniach po to, by wyłuskiwać talenty, nie tylko do lekkiej atletyki – królowej sportu – ale również do innych dyscyplin. Projekt jest innowacyjny i nowatorski, myślę, że bardzo przyczyni się do podniesienia poziomu polskiego sportu i pozyskania do sportu młodych ludzi – mówił polityk.

Witold Bańka podkreślił, iż środowy panel nt. sportu podczas forum w Krynicy pokazał konsekwentne kierunki rozwoju i wsparcia polskiego sportu.

– Finansowanie z budżetu państwa, finansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a także finansowanie poprzez spółki Skarbu Państwa, to konsekwentna polityka, którą chcemy prowadzić. Są jednocześnie fundamenty, np. program SKS, program „Klub”, Narodowa Baza Talentów i teraz dochodzi program „Skaut”, więc można powiedzieć, że każdy etap rozwoju młodego człowieka chcemy objąć patronatem, wsparciem finansowym naszego resortu – zaznaczył rozmówca TV Trwam.

Minister sportu poinformował, że w 2019 r. resort ma w planach objęcie sponsoringiem około 400 sportowców w sportach indywidualnych.

– Orlen, Totalizator Sportowy, KGHM, a także inne spółki włączają się do tego projektu i będą obejmować indywidualnym sponsoringiem naszych sportowców – powiedział Witold Bańka.

Szymon Kozupa/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl