Minister Bańka o planach Ministerstwa Sportu i Turystyki

Ministerstwo sportu i turystyki chce odbudować i rozwijać system szkoleń sportowych dla dzieci i młodzieży. O szczegółach programu swojego resortu minister Witold Bańka mówił w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.

Wśród priorytetów na 2016 r. są m.in. sport dzieci i młodzieży, sport wyczynowy i osób z niepełnosprawnościami. Resort planuje także zmiany w prawie i rozwój turystyki. Ministerstwo chce ponadto doinwestować małe kluby sportowe i trenerów. Wśród  pomysłów jest także powrót do Szkolnych Klubów Sportowych.

Chcemy wspierać młodych i utalentowanych ludzi, dlatego będziemy modernizować sale gimnastyczne i budować pływalnie – zapowiada Witold Bańka, minister sportu i turystyki.

– W tym roku wprowadzamy program związany z inwestycjami infrastrukturalnymi, czyli budowa sal gimnastycznych w małych gminach. Jest stworzona mapa takich gmin, w których nie mamy sal gimnastycznych. Będziemy krok po kroku starali się zachęcać gminy do tego, byśmy mogli tę liczbę zmniejszać, abyśmy za klika lat mogli powiedzieć, że już nie ma w Polsce gmin, która by nie miała sali gimnastycznej. Jest również przeprowadzany taki pilotażowy program – nazywa się „Delfinek” – budowy małych przyszkolnych pływalni dla gmin, których nie stać na budowę dużych basenów. Chodzi też o racjonalizację wydatków – wyjaśnia Witold Bańka.

Szef resortu Sportu i Turystyki chce również powrotu organizacji Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży. Powstać ma także „Narodowa Baza Talentów” – cykliczne testy sprawnościowe dla dzieci i młodzieży.

Rozmowy niedokończone: Przyszłość sportu w Polsce – cele i zadania cz.I

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl