fot. PAP/Paweł Supernak

Min. R. Telus po rozmowach z ministrami rolnictwa państw przyfrontowych: Jesteśmy zaniepokojeni zakazem przywozu zbóż z Ukrainy tylko do 15 września

Minister Robert Telus poinformował, że dla ministrów rolnictwa państw przyfrontowych niepokojąca jest decyzja Komisji Europejskiej ws. zakazu importu zbóż z Ukrainy. Szef resortu rolnictwa mówił o tym w środę po rozmowach z przedstawicielami tzw. krajów przyfrontowych: Bułgarii, Rumunii, Słowacji i Węgier.

Minister Robert Telus powiedział, że decyzje KE są trudne do zaakceptowania.

– Niepokoi nas sytuacja, że Komisja Europejska przyjęła tylko zakaz przywozu zbóż do 15 września. To jest rzecz, która niepokoi nas wszystkich – podkreślił Robert Telus.     

Podczas spotkania ministrowie rozmawiali też o wsparciu dla krajów przyfrontowych. Wyrazili zaniepokojenie, że KE nie podjęła jeszcze decyzji o wypłacie 100 mln euro pomocy.

Komisja stoi teraz przed „dużym wyzwaniem – egzaminem solidarności europejskiej” – podkreślił minister Robert Telus.

Z kolei z satysfakcją ministrowie przyjęli powstanie platformy koordynacyjnej, w ramach której wypracowywane są rozwiązania dotyczące transportu produktów z Ukrainy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl