fot. pixabay.com

KE: Państwa członkowskie przyjęły wytyczne ws. zaświadczeń o szczepieniach

Rzecznik Komisji Europejskiej ds. zdrowia Stefan De Keersmaecker poinformował, że państwa unijne porozumiały się co do wytycznych dotyczących zaświadczeń o szczepieniach przeciw COVID-19. Mają one służyć tylko do celów medycznych.

„Państwa członkowskie UE przyjęły wytyczne dotyczące zaświadczeń o szczepieniach, które mają być wykorzystywane do celów medycznych. Celem tych wytycznych jest zapewnienie interoperacyjności certyfikatów i ustalenie minimalnej ilości danych w nich zawartych” – poinformował rzecznik KE na konferencji prasowej w Brukseli.

Państwa Unii porozumiały się też co do zasad, dzięki którym można będzie sprawdzić autentyczność certyfikatu i prawdziwość zawartych w nim informacji.

Certyfikaty szczepień były jednym z tematów obrad Rady Europejskiej tydzień temu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl