Apel do premier Kopacz ws. Via Carpathia

O jak najszybsze zgłoszenie do realizacji projektu budowy drogi Via Carpathia w ramach nowego Planu Inwestycyjnego Przewodniczącego KE zaapelował do premier Ewy Kopacz europoseł PiS Tomasz Poręba. Wcześniej na wniosek eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej Komisja Petycji PE zdecydowała o zamknięciu manifestu dotyczącego trasy.

Via Carpathia to droga, która umożliwiłaby Polsce otwarcie się na południe i wschód Europy; pozwoliłaby też na wzmocnienie współpracy ekonomicznej z państwami takimi, jak Słowacja oraz Litwa.

Europoseł Tomasz Poręba stwierdził, że budowa trasy wiąże się ze strategicznym interesem naszego kraju, także ze względu na poprawę bezpieczeństwa.

Niestety ostatnie działania podejmowane przez europosłów Platformy Obywatelskiej w Parlamencie, którzy zablokowali petycję w tej sprawie, a także wcześniejszy brak realnego wsparcia ze strony rządu, kiedy negocjowane były rozwiązania służące budowie tej drogi, karze wątpić w to, że Platforma Obywatelska jest w ogóle budową tej drogi zainteresowana. Jest to trasa o strategicznym znaczeniu, biegnąca przez Polskę. Jej wybudowanie na pewno podniosłoby poziom rozwoju zwłaszcza ściany wschodniej i doprowadziłoby do wyrównania szans rozwojowych między wschodem i zachodem naszego kraju. Teraz, kiedy PO zablokowało tę petycję, zdecydowałem się zaapelować jeszcze raz do pani Ewy Kopacz, aby wystąpiła do Komisji Europejskiej o środki na budowę tej drogi – powiedział Tomasz Poręba, europoseł PiS.

Plan szefa KE Jean-Claude’a Junckera przewiduje 315 mld euro na pobudzenie europejskiej gospodarki. W jego ramach realizowane mają być inwestycje dotyczące m. in. transportu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl