fot. twitter.com/MEIN_GOV_PL

Min. P. Czarnek: Dbajmy o autorytet rodziny, szkoły i Kościoła

Dbajmy o autorytet rodziny, szkoły i Kościoła, bo są środowiska ludzi, jakieś grupy, które trudnią się zawodowo podważaniem autorytetów – powiedział w Warszawie minister edukacji i nauki, dr hab. Przemysław Czarnek.

Dr hab. Przemysław Czarnek był dziś gościem II Ogólnopolskiego Kongresu „Wychowanie trwa wiecznie”.

„Rodzina, Kościół i szkoła to trzy autorytety, które prowadziły nasz naród i społeczeństwo przez wieki i doprowadziły do tego miejsca” – podkreślił minister.

Jak dodał, „jest jakieś środowisko ludzi, różne środowiska ludzi na świecie, jakieś grupy, które trudnią się zawodowo podważaniem autorytetów”.

„Podważa się autorytet Kościoła. Jak państwo otworzycie strony internetowe – Onety, WP i inne tego rodzaju, to właściwie nie ma dnia, w których nie dowiadywalibyśmy się o jakichś świństwach wyrządzanych przez ludzi Kościoła np. dzieciom” – powiedział.

„Oczywiście to się dzieje i to są rzeczy karygodne, wymagają kary, wymagają ścigania – co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Natomiast nie mówi się w ogóle o autorytecie Kościoła, który jest i który będzie. I który przez wieki budował społeczeństwo polskie. Nie mówi się o dziesiątkach tysięcy duchownych, którzy na co dzień prowadzą duszpasterstwo. Nie mówi się o szkołach katolickich, które uczą w Polsce setki tysięcy dzieci na niezwykle wysokim poziomie. Nie mówi się o codziennych akcjach charytatywnych niemal w każdej parafii. O tym dobru, które jest. Pokazuje się tylko zło – żeby podważyć autorytet Kościoła” – ocenił minister edukacji i nauki.

Jak zauważył, „ta sama grupa ludzi, te same środowiska troszczą się również od dawna, żeby podważyć autorytet szkoły – nauczycieli, wychowawców, dyrekcji” i rodziny.

„Pokazuje się różne negatywne aspekty działalności szkoły, mówi się o samych problemach – że jest za dużo godzin w szkole, że się uczy nie tego, co potrzeba, wprowadza nie te lektury co potrzeba. Nie mówi się o całym tym dobru, które jest udziałem nauczycieli i wychowawców każdego dnia w stosunku do uczniów” – powiedział.

Dr hab. Przemysław Czarnek przywołał też wyniki ogólnopolskiego naukowego badania Rzecznika Praw Dziecka zaprezentowane na kongresie.

„One pokazują, że dzieci w rodzinie czują się bardzo dobrze, czują się kochane, wspierane, że jeśli występują patologie, a zawsze występowały i będą, to jest to zdecydowana mniejszość. Generalnie dzieci czują się znakomicie w swoich rodzinach. Nie podważajcie autorytetu rodziny, wspierajcie rodzinę” – apelował polityk.

„Widziałem ostatnio odmowę udzielenia grantu przez Narodowe Centrum Nauki, które na pewno będziemy natychmiast zmieniać. (..) To był wniosek grantowy z jednego z uniwersytetów dotyczący małżeństwa, uświęcania małżeństwa, rozwoju małżeństwa. Został odrzucony. Dlaczego? Dlatego, że nie uwzględniał małżeństw homoseksualnych i innych związków. Polski organ, NCN, mówi o jakichś małżeństwach homoseksualnych, które nie występują w prawie polskim. (…) To są skandale, których jesteśmy świadkami i musimy to zmieniać. To jest też podważanie autorytetu rodziny. To jest też rozwalanie rodziny” – powiedział.

„Rozwijajcie rodzinę. Nie rozbijajcie rodziny. Nie kombinujcie z rodziną i małżeństwem” – zaapelował.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl