fot. PAP/Piotr Nowak

Minister edukacji przedstawi program poprawy kondycji fizycznej dzieci i młodzieży

Prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, ma dziś przedstawić program poprawy kondycji fizycznej dzieci i młodzieży. Projekt to odpowiedź na spowodowany nauką zdalną brak aktywności ruchowej wśród młodych ludzi. Od kilku miesięcy uczniowie większość czasu spędzają w domach.       

Prof. Przemysław Czarnek poinformował, że program, który ma zachęcić do aktywności, przygotowały wszystkie Akademie Wychowania Fizycznego.

– Program poprawy kondycji fizycznej dzieci i młodzieży został przygotowany przez Akademie Wychowania Fizycznego w całej Polsce. Wszystkie AWF-y włączyły się w przygotowanie tego programu i włączą się w jego realizację, za co już teraz dziękuję. Będziemy o tym szczegółowo informować – oznajmił minister edukacji.

W przyszłym tygodniu resort edukacji i nauki ma przedstawić program pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży. Z kolei w połowie marca poznamy projekt pomocy merytorycznej dla uczniów szkół podstawowych. Na dodatkowe zajęcia w szkołach mają trafić setki milionów złotych.

RIRM

drukuj