fot. PAP/Rafał Guz

Min. P. Czarnek: Barka Edukacyjna będzie znakomitą pomocą dydaktyczną

Barka Edukacyjna będzie znakomitą pomocą dydaktyczną wykorzystywaną przez nauczycieli w czasie wyjazdów z dziećmi i młodzieżą – powiedział w środę w Ślężanach (Mazowieckie) podczas podpisania listu intencyjnego w tej sprawie szef MEiN Przemysław Czarnek.

W środę w Ślężanach (woj. mazowieckie) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk i prezes PGW Wody Polskie Przemysław Daca podpisali listy intencyjne w sprawie Barki Edukacyjnej. Podpisano też drugi list w sprawie opracowania dokumentacji zabezpieczenia brzegu Bugu w powiecie wołomińskim.

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1484163246877818882

Szef MEiN Przemysław Czarnek powiedział, że dzięki projektowi Barki Edukacyjnej powstanie znakomita pomoc dydaktyczna, która będzie wykorzystywana przez nauczycieli w czasie wyjazdów z dziećmi i młodzieżą.

„Barka Edukacyjna będzie uczyła i kształciła dzieci i młodzież w zakresie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, ale w ogóle (w zakresie – PAP) wszystkiego, co związane jest z problemami dotyczącymi wody. Woda to jest rzecz, bez której nie jesteśmy w stanie żyć” – powiedział.

Podkreślił, że w Polsce jest problem z niedostatkiem wody i trzeba na to zwracać uwagę.

„Ale trzeba zwracać uwagę również na to że, co się dzieje zwłaszcza w ostatnich latach, związane jest również ze zmianami pogodowymi, klimatycznymi” – zaznaczył szef MEiN.

„Młodzież i dzieci potrzebują dzisiaj edukacji na wysokim poziomie, ale przy pomocy nowoczesnych metod i nowoczesnych metod dydaktycznych. Barka, która powstanie, taką pomocą właśnie będzie” – powiedział.

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1484163401416904711

Wyraził nadzieję, że podobnych barek będzie więcej w całej Polsce i będą do nich mogły zmierzać wycieczki szkolne m.in. w ramach programu Poznaj Polskę.

Prezes PGW Wody Polskie Przemysław Daca sprecyzował, że będzie to jednostka żeglugi śródlądowej w postaci zestawu: pchanej barki i pchacza z nowatorską jednostką napędową. Barka będzie wyposażona w elementy multimedialne niezbędne do szkolenia i nauki w zakresie gospodarki wodnej i ochrony środowiska.

Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk stwierdził, że barka będzie „niezwykle magnesującym rozwiązaniem” edukacyjnym, ważnym zwłaszcza w kontekście dostępu do edukacji w mniejszych miejscowościach.

„Zaczynamy realizację barek płaskodennych różnego rodzaju – płaskodennych, tych z funkcją wyładunkową, ale głównie po to, żeby one miały właśnie charakter edukacyjny i mogły docierać w tym przypadku do przepięknego powiatu wołomińskiego” – zapowiedział.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl