fot. www.gov.pl

Szantaż ideologiczny ze strony KE wobec Polski. P. Czarnek: Poziom zakłamania jest potworny

Poziom zakłamania tych ludzi, którzy twierdzą, że są w Polsce jakiekolwiek strefy wolne od LGBT jest potworny – mówi minister edukacji i nauki profesor Przemysław Czarnek. Reaguje w ten sposób na szantaż ideologiczny, którym posługuje się wobec Polski Komisja Europejska.

Komisja Europejska wciąż nie zatwierdziła polskiego Krajowego Planu Odbudowy, co wstrzymuje przekazanie 57 miliardów euro. Bruksela wszczęła też postępowanie w sprawie naruszania przez Polskę prawa w sprawie LGBT. Chodzi o przyjęte przez niektóre polskie samorządy uchwały o przeciwdziałaniu ideologicznym postulatom, jakie forsują te środowiska w debacie publicznej.

– Poziom zakłamania tych ludzi, którzy twierdzą, że są w Polsce jakiekolwiek strefy wolne od LGBT jest potworny – mówił na antenie RMF FM minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Określenie „strefa wolna od LGBT” zostało ukute przez aktywistę tych środowisk. Bart Staszewski przy znakach polskich miejscowości przyjmujących uchwały w obronie małżeństwa i rodziny, umieszczał przygotowaną przez siebie tablicę ze wspomnianym hasłem. Komisja Europejska próbuje zwiększać ideologiczną presję wywieraną na Polskę. Dlatego właśnie chce karać te samorządy, które stanowczo zareagowały na postulaty środowisk LGBT.

– Jeśli Unia Europejska wstrzyma środki finansowe dla tych samorządów tylko dlatego, że stoją na gruncie prawa – również konstytucyjnego – w Polsce to wykaże swoją niepraworządność i na to nie pozwolimy. Tyle – zaznaczył minister edukacji.

Komisja Europejska uważa, że polskie władze nie ustosunkowały się w pełni i w odpowiedni sposób do jej zapytania w sprawie uchwał samorządów. Strona polska zapewnia, że odpowiedziała we wskazanym terminie, czyli w kwietniu bieżącego roku. Polska do połowy września musi ustosunkować się do  zastrzeżeń przedstawionych przez Komisję. W przeciwnym razie może ona skierować sprawę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

TV Trwam News

drukuj