fot. PAP/EPA

Meksyk: Dwóch Kanadyjczyków zastrzelonych w hotelu

Dwóch Kanadyjczyków zginęło, a trzeci został ranny w strzelaninie w hotelu w mieście Playa del Carmen na wschodzie Meksyku – poinformował szef lokalnej policji.

Obie ofiary były znane kanadyjskiemu wymiarowi sprawiedliwości w sprawach dotyczących handlu narkotykami, rozbojów, handlu bronią i innych przestępstw – poinformowała miejscowa prokuratura, powołując się na informacje otrzymane od kanadyjskiej policji.

Lucio Hernadez, szef policji, poinformował, że ofiary były gośćmi w hotelu. Opublikowano zdjęcie podejrzanego, na którym widać mężczyznę z bronią.

Trzy miesiące temu dwie turystki, obywatelki Niemiec i Indii, zginęły podczas strzelaniny w barze między rywalizującymi gangami. W lipcu ubiegłego roku, w Cancun, ok. 75 km na północ od Playa del Carmen, dwóch mężczyzn zostało zastrzelonych w biały dzień na plaży.

W ubiegłym roku w Meksyku zostało popełnionych 34 312 zabójstw, średnio 94 na dzień.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl