Meksyk: 14 zabitych w eksplozji magazynu fajerwerków

Co najmniej 14 osób zginęło, a 22 zostały ranne w wyniku eksplozji magazynu fajerwerków, do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w stanie Puebla na środkowym wschodzie Meksyku – poinformowały miejscowe władze.

Według lokalnych mediów, wśród ofiar jest 11 nieletnich, ale władze tego nie potwierdzają. Rannych przewieziono do stolicy stanu, Puebli.

Tragedia wydarzyła się w nocy w miejscowości San Isidro, ok. 270 km od Miasta Meksyk, podczas przygotowań do odpustu patrona miasta św. Izydora Oracza, przypadającego w poniedziałek 15 maja. Do pomieszczenia, gdzie były przechowywane fajerwerki i w którym przebywali ludzie, ktoś wrzucił racę, która spadła na materiały pirotechniczne.

W grudniu 2016 roku w eksplozji fajerwerków na targowisku San Pablito w mieście Tultepec, położonym w odległości 32 km na północ od stolicy Meksyku, zginęły 42 osoby a 70 odniosło obrażenia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl