fot. PAP/EPA

Meksyk: rekordowa liczba nowych zakażeń – 4883

W Meksyku zdiagnozowano w środę rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem – 4883, a 708 osób zmarło – poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju.

Ogółem od wybuchu epidemii zainfekowane zostały w tym kraju 129 184 osoby, zmarło 15 357.

Rząd Meksyku przyznaje, że podawane liczby dotyczą jedynie przypadków potwierdzonych, a rzeczywiste liczby zachorowań i zgonów spowodowanych przez SARS-CoV-2 są prawdopodobnie znacznie wyższe; zdaniem ekspertów nawet trzykrotnie.

Według raportu agencji AFP, powołującej się na oficjalne dane, w całej Ameryce Łacińskiej i na Karaibach zmarło już z powodu koronawirusa ponad 71 tysięcy osób.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl