fot. PAP/EPA

J. Biden polecił zbadać sytuację dzieci na granicy z Meksykiem

Prezydent USA, Joe Biden, polecił kilku najwyższym rangą członkom swojej administracji, aby udali się na granicę USA z Meksykiem i zbadali sytuację pozbawionych opieki dzieci po przekroczeniu granicy amerykańskiej. Mają przedstawić szczegółowy raport w tej sprawie – poinformował w czwartek Biały Dom.

Jak oświadczył rzecznik Białego Domu Vedant Patel, mają oni też zbadać działania miejscowych władz w tej sprawie i ocenić możliwości podjęcia dodatkowych posunięć zapewniających opiekę i bezpieczeństwo tych dzieci.

Dodał, że termin wizyty jest poufny ze względu na wymogi bezpieczeństwa i zapewnienia prywatności osób zainteresowanych.

Administracja Joe Bidena jest coraz ostrzej krytykowana przez Demokratów i aktywistów organizacji broniących praw człowieka za to, że pozbawione opieki dzieci migrantów oraz rodziny z dziećmi są zbyt długo przetrzymywane w obozach przejściowych.

Zdaniem krytyków osoby te powinny być zwalniane na okres oczekiwania na rozpatrzenie ich wniosku o azyl.

Tylko w ub. środę amerykańska Straż Graniczna zatrzymała ponad 4500 migrantów nielegalnie przekraczających granicę z USA. Była to rekordowa liczba zatrzymanych w ciągu jednego dnia.

Wyrażane są obawy, że jest to zapowiedź kolejnego masowego napływu migrantów z krajów Ameryki Środkowej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl