Meksyk: 230 ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi

Co najmniej 230 osób zginęło w wyniku wtorkowego trzęsienia ziemi w Meksyku – podały w środę wieczorem lokalnego czasu meksykańskie władze.

Około 100 osób straciło życie w stolicy kraju.

W stanie Puebla, w wyniku trzęsienia zawalił się kościół, w którym odbywała się ceremonia chrztu. Zginęło 11 osób, w tym czworo dzieci i niemowlę, które było chrzczone podaje hiszpańska agencja EFE.

Trzęsienie ziemi, które nawiedziło środkowy Meksyk we wtorek w godzinach południowych lokalnego czasu, według różnych źródeł miało magnitudę 7,1-7,4.

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto ogłosił w środę trzydniową żałobę narodową dla uczczenia ofiar wtorkowego trzęsienia ziemi.

„Meksyk łączy się z wami w bólu” napisano na oficjalnym profilu prezydenta na Twitterze.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl