fot. PAP/Andrzej Lange

Min. M. Wójcik o prowadzonej w Luksemburgu rozprawie dot. ustawy wprowadzającej zmiany w polskiej procedurze cywilnej: To działanie przeciwko dobru polskich dzieci

Minister Michał Wójcik powiedział, że resort sprawiedliwości od początku swojej działalności przyjął zasadę bezwzględnej walki o ochronę dobra polskich dzieci. Polityk odniósł się w ten sposób do prowadzonej w Luksemburgu rozprawy dotyczącej ustawy wprowadzającej zmiany w polskiej procedurze cywilnej. Przepisy nakazują m.in., żeby na czas toczącego się w Polsce postępowania w sprawach transgranicznych dzieci pozostawały na terytorium naszego kraju.

Ustawą zajmuje się Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Pytanie prejudycjalne do Trybunału w sprawie zasadności przepisów złożyła sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie Marzena Konsek-Bitkowska. Minister Michał Wójcik podkreślił, że pytanie stanowi działanie na szkodę polskich dzieci.

– To jest działanie przeciwko dobru polskich dzieci. Mam prawo jako polski polityk powiedzieć, że jest to działanie przeciwko dobru polskich dzieci. Pani sędzia chciała także, żeby był nadany tryb pilny tej sprawie i rzeczywiście jest ona w trybie pilnym rozpatrywana. Jeżeli ktoś myśli, że łatwo jest zreformować polskie sądownictwo, to jest to znakomity przykład obrazujący jak ludzie, którzy są u trzeciej władzy; władzy w sądownictwie  i chcą wywołać taką dyskusję w Europie, po prostu ją wywołują – wskazał Michał Wójcik.

Min. Michał Wójcik zapewnił, że zostanie zrobione wszystko, by te przepisy pozostały. Orzeczenie TSUE ws. polskich przepisów ma zapaść za kilka tygodni. Zmiany kwestionuje Komisja Europejska.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl