fot. PAP/Jakub Bednarczyk

Min. Wójcik: Walczymy o to, by dobra zmiana dotarła też do samorządów

Walczymy o to, by dobra zmiana dotarła też do samorządów – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. W minionym tygodniu lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oświadczył, że Prawo i Sprawiedliwość organizuje „zamach na samorząd lokalny”, a PO tworzy obywatelski opór przeciwko takiej filozofii działania.

Szef Platformy ogłosił też rozpoczęcie wielkiego marszu po samorząd. Partia do końca lipca ma przedstawić kandydatów na prezydentów 50. miast.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru oświadczył z kolei, że jego partia zamierza przedstawiać swoich kandydatów latem i jesienią. Zaznaczył, że bierze pod uwagę wspólne listy do sejmików wojewódzkich z Platformą Obywatelską.

Wiceminister Michał Wójcik zwrócił uwagę na to, że PiS ma swój pomysł na samorządy.

– My walczymy o to, żeby dobra zmiana dotarła także do samorządów. I dotrze do samorządów. Samorząd jest niezwykle ważny, jest najbliżej obywatela. Można powiedzieć, że te reformy, które były prowadzone na poziomie krajowym przez kilkanaście miesięcy to są reformy, które były ważne, oczekiwane przez obywateli. Dzisiaj chcemy, jeżeli chodzi o samorząd (…), żeby to zaczęło dobrze i sprawnie funkcjonować. A będzie tak wówczas, jeżeli w samorządach nie będzie „księstw”, które sobie zbudowali niektórzy prezydenci chociażby w mieście, w którym zarządzają, np. największym pracodawcą jest urząd miasta. To nie jest zdrowa sytuacja – komentował Michał Wójcik.

Wybory samorządowe odbędą się w 2018 roku.

RIRM

drukuj